Aktualności 2018

 

Festyn "Pożegnanie Lata" w Będznie

  

3

 

    

W Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie odbył się festyn pod hasłem "pożeganie lata" zorganizowany przez Proboszcza Parafii, ks. Włodzimierza Skocznego. 


Jak co roku Nasze Stiowarzyszenie zabezpieczało tę imprezę od strony medycznej oraz prowadziło akcję promującą profilaktykę choroby nadciśnieniowej oraz cukrzycy. Organizatorzy zapewnili uczestnikom liczne smakołyki: mięsa z grilla, ciasta i pyszną zupę, a także występy artystyczne. Nie zapomniano także o dzieciach na które czekały liczne gry i zabawy. Gwoździem programu okazał się pokaz wozu straży pożarnej udostępnionego przez OSP Będzin.

 

 

2

1

20180901 160441

 

 

 

Dzieło Zagłębiowskiej Drużyny

Harcerskiej "LEŚNI"

    

Zagłęgbiowska Drużyna Harcerska "Leśni" działająca w Szkole Podstawowej im. Stanisława Polakowskiego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr.1 w Strzyżowicach. W tym roku, to własnie ta  drużyna wraz uczniami szkoły pod troskliwym okiem harcmistrzów i nuczycieli przygotowała piękne i  "milutkie" prezenty dla podopiecznych Stowarzyszenia.

 

Prezenty dotarły do podopiecznych w dniu 6 grudnia 20017 wraz z innymi upominkami Św. Mikołaja.

 

  IMG 20171110 125801 IMG 20171110 130113

 

 

Obejrzyj wiecej na Galeria zdjęć.

 

 

IMG 20170430 122920

 

SOP "Nadzieja" dla Movember w IBM

    

Fundacja Movember jest jedyną fundacja, która dba o zdrowie meżczyzn w skali swiatowej przez cały rok. Celem fundacji jest powstrzymanie umierania mężczyzn w młodym wieku. W tym roku nasze Stowarzyszenie wzięło udział w akcji Movemeber we współpracy z IBM.  Naszym punkcie konsultacyjnym 5 młodych lekarzy z 6 roku z Ślaskiego Uniwersytetu Medycznego świadczyło konsultacje dla Pracowników IBM udzielajac porad w zakresie leczenia bólu ale również prowadzili badania   wskaźnika BMI, poziomu cukru,  ciśnienia krwi.

 

   20171114 104941(0)

 

Obejrzyj wiecej na Galeria zdjęć.

 

IMG 0218 — kopia

 

 

 Pomóż nam pomagać!

Przekaż 1% swojego podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej „Nadzieja” KRS: 0000011033Każda złotówka to lepsza pomoc dla szerszego grona chorych!

      

Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej „Nadzieja” w Będzinie udziela pomocy medycznej oraz duchowej dorosłym, dzieciom i młodzieży ze schorzeniami ograniczającymi życie, tzn. w terminalnym okresie choroby nowotworowej i chorób przewlekłych.       

 

Pomogliśmy już ponad 10000 chorych w terminalnej fazie choroby nowotworowej, przebywającym zarówno w domach, jak i na Oddziale Opieki Paliatywnej w Będzinie. Nasze wsparcie polega na zakupie leków, żywności, zapewnieniu opieki medycznej, rehabilitacyjnej i socjalnej chorym.

 

                                           

 

 

 

SAM 8477

 

Wspieramy również rodziny w żałobie, zapewniając im niezbędną pomoc psychologiczną i socjalną. Ponadto współpracujemy z okolicznymi Hospicjami Domowymi, a także prowadzimy działalność edukacyjną z dziedziny medycyny paliatywnej.

 

Przekaż darowiznę na rzecz naszych podopiecznych!

     

 

SAM 8548

 

 

                  

Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej „Nadzieja” uzy-skało status Organizacji Pożytku Publicznego, dzięki czemu każda darowizna przekazana na rzecz naszych podopiecznych może zostać odliczona od podatku przez darczyńcę!

 

Jeśli chcieliby Państwo dokonać wpłaty na rzecz naszego Stowarzyszenia, prosimy o przelew na konto:

Getin Bank SA 56 1560 1010 0000 9010 0006 1687

 

W imieniu Chorych, którym pomaga nasze Stowarzyszenie, dziękujemy wszystkim darczyńcom za hojne i otwarte serca oraz za nieocenione wsparcie w niesieniu pomocy innym!  

 

Dowiedz się więcej o naszej działalności z zakładki o stowarzyszeniu.

  

180pxx (1)        180pxx (3)        180pxx (2)